Компанія Black Diamond (США)

Компанія Black Diamond (США)


Black Diamond історія компанії починається в 1957 році, коли вісімнадцятирічний Айвон Чуїнар (Yvon Chouinard) купив ковальське обладнання і почав вручну кувати скельні крюки. Подорожуючи по Айвон мимохідь продавав гаки, які валялися в багажнику його машини. Дуже скоро його крюки стали користуватися великим успіхом завдяки вдалому дизайну і якісному виконанню.

Альпіністське спорядження того часу було вкрай низької якості. Європейські крюки були набагато м'якше, вони могли бути використані раз або два. Гаки Chouinard Equipment були зроблені із загартованої сталі і могли використовуватися неодноразово. Завдяки цьому важливого якості освоєння нових скельних маршрутів почалося з великим ентузіазмом. Коли в 1958, Уоррен Хардінг (Warren Harding) зробив першопроходження маршруту Ніс (Nose) на Ель Капітана (El Capitan) вже хромовані сталеві гаки Айвона Чуїнара стали невід'ємною частиною його спорядження. Так була народжена компанія Chouinard Equipment.

Айвон Чуїнар (Yvon Chouinard)Одним з перших продуктів компанії став карабін Chouinard Standard. На відміну від більшості карабінів того часу він був легким, міцним і дуже простим. Це швидко стало стандартом, втілюючи принципи простоти, функціональності, довговічності і зручності.

Ці ж принципи були покладені в основу двох інших революційних продуктів розроблених в шістдесяті. У 1968 р. Chouinard представив світу перші жорсткі кішки, тим самим визначивши тенденцію переходу на кішки з яскраво вираженими передніми зубами. Тоді в 1969 р., нездатність існуючих льодових інструментів забезпечити необхідну безпеку на всіх типах льоду була великою перешкодою для розвитку льодолазіння. Chouinard розробив і виготовив перші вигнуті дзьоби на всі свої льодові інструменти. Це був революційний крок, змінив всі уявлення про льодолазіння.

Чисте лазіння (clean climbing)В 1972 стаття в каталозі Chouinard Equipment назавжди змінила історію і скелелазіння. У статті була представлена концепція чистого лазіння (clean climbing), яка дозволяла зберегти скелі в первозданному вигляді, не забиваючи скельні гаки, які назавжди спотворюють стіну, а використовуючи спеціальні закладні елементи — гекси і стоппери. З тих пір унікальна геометрія гекс і стоперів трохи змінилася, але одне залишилося незмінним — їх надійність. Тоді ж, у сімдесятих, був представлений ще один революційний продукт льодобур Chouinard Ice Screw. Це був перший трубчастий льодобур на ринку, що дозволяло набагато швидше і надійніше забезпечити точки страховки на льоду.


На початок вісімдесятих довелося друге народження телемарку — стилю катання прийшов із Скандинавії. Причиною популярності нового стилю стало і нове спорядження, розроблене фахівцями компанії. У 1984 були розроблені кріплення XCD з алюмінію пройшов спеціальну теплову обробку, що зробило кріплення більш міцними. У цьому ж році на ринок вийшли перші тросикові кріплення, вони забезпечували кращу керованість лижею в поворотах і надавали велику стабільність. Обидві ці новинки справили величезний вплив на популярність телемарку.

На вісімдесяті припав пік популярності скелелазіння. Спорт перестав бути захопленням обраних і став доступний мільйонам. Популярність скелелазіння стала одночасно і сильним економічним стимулом і його «ахіллесовою п'ятою». Збільшена популярність спорядження Chouinard Equipment означала зростання продажів і більшу публічність компанії. Неймовірно, але через тридцять років після початку діяльності компанії на піку успіху і популярності, компанія повинна була почати процедуру банкрутства. Проти компанії було порушено кілька судових позовів, причиною яких стало не виробництво неякісного спорядження, а «недостатнє інформування покупців про потенційні ризики пов'язаних зі скелелазінням». Компанія була визнана банкрутом, але працівники компанії не хотіли здаватися — 1 Грудня 1989 року, вони підписали папери про створення Black Diamond — першої компанії в історії індустрії належала персоналу. Так була народжена Black Diamond.

З цього моменту персонал зосередив свої зусилля на створення компанії, яка втілює мрії, використовує передові технології та виробляє краще в світі спорядження для лижників і скелелазів. Для досягнення мети офіс компанії було вирішено перенести з теплих пляжів Каліфорнії у суворі гори Юти, для того, щоб бути лише в декількох хвилинах від скель з найкращими маршрутами для скелелазів, лідолазів і лижників. Тут постійно збираються самі захоплені спортсмени зі всіх кінців світу. Незважаючи на численні зміни в компанії незмінними залишилися принципи, покладені в її основу тридцять років тому — принципи простоти, функціональності, довговічності і зручності.

Дев'яності роки стали епохою змін. Спорт бурхливо розвивався і компанія перебувала на піку цих змін — постійно пропонуючи своїм клієнтам найкраще і сучасне спорядження. У 1992 В співпраці з SCARPA компанія представила на ринку перші в історії пластикові черевики телемарку. Епоха шкіряних черевиків підійшла до кінця. Сьогодні спорядження від Black Diamond — це символ передових технологій і міцної репутації. Black Diamond пропонує повний асортимент лиж, лижних і трекінгових палиць, кріплень. Після численних досліджень і польових тестів компанія представила на ринку унікальний прилад — Avalung. Що надівається поверх одягу пристрій дозволяє безперешкодно дихати людям, що потрапили в лавину. За даними рятувальників шанси на виживання в лавині збільшуються на 35%!


Відповіддю компанії на зростаючу популярність льодолазіння стало включення вуглеволокна в рукоятку льодового інструменту, що дозволило створити легкий інструмент з оптимальною геометрією відповідний запитам альпіністів. Подальша робота з углеволокном призвела до створення льодового інструмента Cobra — унікальному інструменту для микстовых маршрутів. Для скелелазів, щодня розсовують межі можливого ми створили перший в світі карабін з дротяною скобою. Дивно міцний і легкий, цей карабін довів, що навіть така перевірена десятиліттями і відточена до дрібниць річ як карабін може бути істотно поліпшена. Black Diamond доповнила асортимент Камалотов, зробила Нейтрино — найбільш легкий повнофункціональний карабін який коли-небудь був створений, розробила Hаlf Dome — низькопрофільний шолом який як не можна краще підходить для альпіністів і скелелазів.


PitonsЗа останні роки Black Diamond поповнилася такими брендами як Bibler tents, Ascension Enterprises, Fritchi Diamir і Beal Ropes. Так само як і Black Diamond — продукція цих марок говорить сама за себе, а включення цих брендів дозволить більш точно і всебічно втілювати спільну мету Black Diamond — робити краще в світі спорядження для гір. Розпочавшись з ковадла на задньому дворі, Black Diamond зросла до компанії, ім'я якої нерозривно пов'язане з історією освоєння гір. З моменту заснування в 1957 багато змінилося в дизайні і матеріалах, незмінним залишилося одне — висока якість продукції, її винятковий дизайн і функціональність. Все це стало результатом напруженої роботи і унікального колективу однодумців. Кожен працівник Black Diamond — альпініст, лижник або скелелаз — кожен привносить щось своє в продукцію, кожен відчуває на собі всі новинки. Працівники Black Diamond — найбільші критики спорядження сьогодення і самі великі мрійники про спорядженні майбутнього.


Немає жодного товару цього виробника.