Columbia (Коламбія) - історія створення бренду для активного відпочинку

Історія заснування

Компанія була заснована на диво не корінними американцями(хоча вони зараз все не корінні, так як спочатку в Америці жили індіанці:), а емігрантами, з єврейськими коренями, другої хвилі з Німеччини в тридцятих роках. Пощастило ж Полю і Марі Ламфром що вони встигли покинути країну до початку другої світової, а навряд чи існував цей бренд. Варто відзначити, що в Німеччині Поль і Марі Ламфром володіли своєю фабрикою з виробництва одягу і хоча фабрику довелося залишити, а більше того залишити і більшість заощаджень, але все одно у них був досвід, що б починати свою справу в розвивається Америці.


Компанія Коламбія була заснована в 1937 році в Портленді і вона займалася торгівлею головних уборів. Варто сказати, що у Ламфромов були родичі в США, які їм допомагали на перших порах. Завдяки кузена, Поль і Марі змогли придбати компанію, що займається дистрибуцією капелюхів, сама компанія капелюхів не виробляла, а лише продавала і мала назву Rosenfeld Hat Co. Гроші родичу Ламфромы повинні були повернути тільки після того, як бізнес почне приносити прибуток. Спуся деякий час компанія була перейменована в Colombia Hat Company. Слово "Colombia" з'явилося в честь однойменної річки, що протікала недалеко від місця проживання сім'ї Ламфром.


Капелюхи та сорочки, своя фабрика

Шапки, які продавала Colombia були низької якості, тому Поль вирішив зайнятися своїм виробництвом, а саме пошиттям сорочок та іншої простого робочого одягу. Він був знайомий з її виробництвом так як займався цим в Німеччині. Продажі трохи зросли, бізнес розвивався. У 1848 році дочка Поля і Марі, Гертруда виходить заміж за Нілу Бойла, який відучившись в Арізоні став займатися сімейним бізнесом. Гертруда особливо не брала участі в справах фірми, а займалася дітьми та шиттям. Хто знав що в один момент вона пошиє світле майбутнє компанії, а саме рибальську куртку з великою кількістю кишень. Тоді такі не випускалися, а рибалкам вона дуже припала до душі, з-за великої кількості кишень. Це була перша куртка в асортименті продукції компанії, її продажі принесли певну популярність фабриці.


Ніл Бойл виявився досить не поганим керівником і зумів з невеликого підприємства зробити хороший, повноцінний бізнес. Для того що б завоювати ринок США були потрібні капіталовкладення, в результаті Ніл бере позику на ім'я фірми Коламбія 150 000 доларів. Під заставу був залишений будинок Ламфромов і медична страховка Нілу. Ризик був великий, але сім'я вірила в успіх фірми. На жаль через 3 місяці після позики в 1970 році Ніл Бойл помирає від серцевого нападу. Це був серйозний удар для родини і компанії. Незабаром кредитори стали дуже хвилюватися за свої гроші, адже Ніл був президентом компанії, а Гертруда лише домогосподаркою, але вона вирішила довести справу чоловіка до кінця, тобто привести компанію до успіху.


Тім і Гертруда

У 1970 році річний дохід компанії становив 650 000 доларів. Гертруда нічого не розуміла в управлінні компанією і за 2 року практично її угробила. Серйозно заявили про себе і профспілки, які почали регулярно проводити страйки. Дійшло до того, що банки заявили, що їй доведеться продати компанію, щоб розплатитися по кредитах і Гертруда Бойл вже готова була у продажу, але єдиний покупець запропонував за Коламбию сміхотворну суму в 1400 доларів. Тому Гертруда вирішила особисто витягувати бізнес з ями, а допоміг їй у цьому її син Тім, який почав активно вивчати сімейний бізнес і заводити корисні зв'язки на різних профільних виставках.


У 1974 році борги компанії досягли 300 000 доларів, зате більше людей стало віддавати перевагу спортивним товарів. Виною тому була її величність Мода :-). До 1976 році ситуація почала виправлятися. Компанія була дуже популярною серед рибалок і мисливців, а зараз вже і прості люди стали звертати увагу на куртки Columbia. У 1978 році компанія зуміла заробити 1 мільйонів доларів. Тім Бойл зрозумів що від маркетингу дуже багато залежить і став приділяти рекламі більшу увагу. Саме маркетинг дозволив Columbia в 80-е роки виділитися на тлі конкурентів, запропонувавши споживачам дійсно незвичайний бренд.


Зростання і популярність бренду


В кінці 70-х років компанія переводить своє виробництво з США в Корею. Це дозволило знизити собівартість продукції. До 1983 році Columbia Sportswear вже мала на рахунку 12 мільйонів доларів, випускаючи високоякісну продукцію за досить демократичною ціною.

80-ті роки стали дуже вдалими для компанії. Була представлена куртка Bugaboo. Вона стала революцією Columbia, саме вона була доступна більшості людей, так як коштувала зовсім не дорого і в ній з'явилася відстібається підкладка, завдяки чому можна було зовсім спокійно носити куртку, як при морозі, так і восени. І у куртки була дуже гарна блискавка, яка довго служила.


Реклама, яку бачили всі

У 1984 році рекламне агентство Borders, Perrin & Norrander розробило креативну рекламну кампанію для Columbia. Саме тоді народилася знаменита матуся Бойл, я думаю всі її бачили в рекламі, якщо немає можна подивитися ролик з ютюб. У 1984 році, коли Columbia ініціювала цю кампанію, її доходи становили 3 мільйони доларів на рік, а сьогодні обчислюються більш ніж 1,5 мільярдами.


Наш час

У 1994 році Columbia стає одним із спонсорів зимових Олімпійських ігор. Це був важливий момент для компанії, що вплинув на впізнаваність бренду.


Сьогодні компанія Columbia випускає куртки, светри, зимові черевики, футболки, штани, шорти та інші види продукції. Багатофункціональність, зручність, практичність, відмінна якість колекції Матінки Бойль - це запрошення до підкорення нових рубежів і добру пораду, як уникнути небезпек, які таяться за кожним пригодою. Одяг Columbia виготовляється із застосуванням технологій Omni-Tech, які роблять матеріали "дихаючими" і водонепроникними; тому вона ідеально підходить як для катання на гірських лижах, так і для будь-якого виду зимового активного відпочинку.


Про матінці Бойль відомо


Твердість, цілеспрямованість і крутість вдачі зробили її майже фольклорним персонажем: працівники компанії стверджують, що краще пережити кілька ураганів, ніж один раз викликати гнів Матінки Бойль якістю своєї роботи. Але те, що зараз Columbia вважається світовим лідером з виробництва одягу для активного відпочинку, цілком її заслуга. Імідж Матінки Бойль присутній у всіх видах реклами та промо-акцій, на її радах будується сама концепція. Її суворий незворушний вигляд символізує непорушність позицій торгової марки на ринку, а також свідчить про її серйозне ставлення до якості продукції, при всьому при цьому неодмінно присутні забавні слогани. Гертруда Бойль входить в список п'ятдесяти кращих жінок-власниць бізнесу в США - одне з найбільш вагомих свідчень її заслуг. Взагалі, це унікальний випадок у світовій практиці, коли господарем такої великої транснаціональної компанії, обороти якої порівнюються з оборотами світових лідерів по виробництву спортивного одягу та взуття, є жінка. Причому жінка, яка зіграла основну роль в успішному розвитку своєї компанії.


Контакти

В Івано-Франківську одяг Коламбія можна купити в Фірмовому магазині Columbia а так само в їх фірмової мережі. 


Немає жодного товару цього виробника.